Технології

Вчені створили батарею, яка заряджається за секунди і тримає заряд тиждень

Термін служби суперконденсатора в 20 разів довше, ніж у традиційних літій-іонних акумуляторів.

Учені з американського університету Центральної Флориди продемонстрували прототип суперконденсатора, який може замінити батареї і акумулятори в телефонах, електромобілях та іншої електронної техніки, повідомляє rustelegraph.ru.

Новий акумулятор здатний заряджатися за секунди і забезпечувати роботу пристроїв протягом тижня. До того ж цикл перезарядки у нього в 20 разів більший, ніж у звичайних батарей. Літій-іонні акумулятори витримують 1,5 тисячі таких циклів, після чого якість їх роботи знижується. Нова батарея може витримувати 30 тис. таких циклів.

Пристрій, здатний заряджатися за секунди і тримати заряд протягом тижня, працює на принципах нанотехнологій. Основою акумулятора став графен, здатний зберігати велику кількість електронів на своїй поверхні, нанесений на нанодротик з високою електропровідністю. Електроенергія в такому суперконденсаторі зберігається на інших принципах, ніж у літій-іонних акумуляторах, в яких задіяні хімічні реакції.

Завдяки нанотехнологіям, новий акумулятор буде менший за розміром і вагою, ніж традиційні, а також більш ємний. Вчені мають намір запатентувати прототип, а поки продовжують дослідження.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button