Фото

З великої тихоокеанської сміттєвої плями забрали 10 тонн сміття (фото+відео)

GPGP знаходиться між Гаваями та Каліфорнією. За оцінками, воно містить колосальні 2,41 мільйона тонн пластику, і пляма лише продовжує зростати

Велика Тихоокеанська сміттєва пляма (GPGP) — це скупчення сміття антропогенного походження в північній частині Тихого океану. Її площа становить 1,6 млн кв.км, і GPGP є найбільшою зоною накопичення пластику в світі.

Ocean Cleanup

Вчені відчайдушно намагаються позбутися сміття, збираючи його з океану. Вони роблять це постійно, але в жовтні 2022 року їм вдалося витягти 10 086 кг пластику, в результаті чого загальна кількість видаленого пластику досягло 145 518 кг. Це найбільший забір за всю історію очищення.

Місія нездійсненна: очистити океан

Проект Ocean Cleanup, який займається очищенням GPGP, сподівається скоротити кількість плаваючого пластику на 90% до 2040 року.

Ocean Cleanup

“11 жовтня ми виловили найбільший одиночний улов на сьогодні; 10 086 кг пластику було видалено з ділянки всього за 6,5 днів, в результаті чого на цей час видобуто в цілому 145 518 кг сміття», — йдеться в соціальних мережах Ocean Cleanup.
Через тиждень працівники проекту збираються знову повернутися до плями. Це буде останній рейс цього року.

Ocean Cleanup

Для збору сміття Ocean Cleanup спочатку створює “штучну берегову лінію” навколо ділянки GPGP, в якому концентрується пластик. По суті, це довгий U-подібний бар’єр, який направляє пластик в зону утримання на дальньому кінці.

Ocean Cleanup

Як тільки система заповнюється, задня частина зони зберігання піднімається на борт корабля і герметизується, від’єднується від системи бар’єра і складається в спеціальний відсік. Потім сміття продовжують очищати вже на судні.

Ocean Cleanup

“Після сортування та наповнення наших контейнерів на борту ми доставляємо їх на берег для вторинної переробки», — пояснили в Ocean Cleanup. “За допомогою наших партнерів ми плануємо перетворити океанський пластик на довговічні та цінні продукти, що допоможе нам надалі фінансувати нашу діяльність”»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments