Всесвіт

Марсохід-ветеран Curiosity дістався до мети на Червоній планеті через 10 років (фото)

Подорож у регіон, багатий сульфатами, проходила через небезпечний регіон. У тому числі через піщаний перевал Параітепуй.

Пройшовши влітку 2022 року через вузький, засипаний піском прохід, марсохід НАСА Curiosity нещодавно прибув в район гори Шарп. Вчені вважають, що там є сульфати і солоні мінерали. Подорож ровера до цієї точки зайняла 10 років.

Мінерали в цьому регіоні виявив космічний апарат НАСА Mars Reconnaissance Orbiter. Це сталося за кілька років до приземлення Curiosity в 2012 році. Вчені довго чекали, щоб побачити цю місцевість поблизу за допомогою ровера.

Незабаром після прибуття марсохід знайшов безліч різноманітних типів гірських порід і ознак наявності води в минулому. Серед них – конкреції з текстурою попкорну і солоні мінерали, такі як сульфат магнію (одна з різновидів солі Епсома), сульфат кальцію (включаючи гіпс) і хлорид натрію (звичайна кухонна сіль).

Фото: NASA / JPL-Caltech/MSSS

Використовуючи бурову установку, вчені місії взяли необхідні зразки. Тепер, як повідомляє НАСА в блозі, вони з нетерпінням чекають можливості проаналізувати його частини за допомогою приладу для хімічних і мінералогічних досліджень (CheMin) і приладу для аналізу зразків на Марсі (SAM).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button