Екологія

Ocean Cleanup випустить тисячі суден для очищення найбільш забруднених річок світу

Некомерційна організація Ocean Cleanup планує налагодити виробництво своїх суден типу Interceptor і випустити їх у найбільш забруднені річки по всьому світу для очищення водойм від сміття.

The Ocean Cleanup

Після кількох пілотних моделей Ocean Cleanup нарешті змогла почати серійне виробництво суден з очищення річок від сміття. Поки вони пересуваються по трьом річках, але компанія планує запустити свої «перехоплювачі» в тисячі водойм по всьому світу

Некомерційна організація Ocean Cleanup стала відома завдяки тому, що в 2018 році оголосила про свій проєкт зі збору сміття зі Світового океану. Початковий спосіб – використання стаціонарних установок для збору сміття – провалився. Після цього стартап вирішив спробувати очищати річки, забруднені сміттям, за допомогою баржі з тралом. Так компанія планує уникнути попадання пластика в океани й моря.

Судно під назвою Interceptor («Перехоплювач») буде плисти по річці з довгим плаваючим у воді тралом, який дозволить направляти сміття в спеціальний отвір. Через нього сміття потрапляє на конвеєрну стрічку і упорядковується відповідно до відсіків баржі. Після наповнення відсіків судно сигналізує про це оператору, який збирає сміття і відвозить його на переробний завод.

Компанія вже провела пілотні випробування Interceptor і тепер займається розробкою нового покоління суден з поліпшеними конвеєром, контейнерами для сміття та тралом. Ocean Cleanup вже заключила партнерство з компанією Konecranes, що виробляє підйомні крани для портів, а також фірмою MHE-Demag, яка створює суду за проєктом стартапу.

Нині три судна Interceptor збирають пластикові відходи з річок Малайзії, Індонезії та Домініканської Республіки. Четверта баржа готова до запуску у В’єтнамі, але через затримки, викликаних пандемією коронавірусу, вона буде спущена на воду на початку 2021 року. Представники компанії повідомляють, що тепер вперше можна говорити про серійний випуск суден, здатних очистити річки від сміття, яке потрапило в них.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments