Всесвіт

Суперземля, схожа на нашу планету, виявилася млявою вогняною пустелею

Дослідження екзопланети, схожої на Землю, показало, що кількість населених світів у Всесвіті може бути набагато меншим, ніж вважалося раніше.

Міжнародна група астрофізиків вивчила суперземлю GJ 1252b, що обертається біля карлика класу M — найпоширенішого виду зірок у Всесвіті. Дослідження показало, що такі планети позбавлені атмосфери. Відкриття змінює уявлення про пошук позаземного життя.

Вчені виміряли інфрачервоне випромінювання планети, коли її світло було приховано під час вторинного затемнення. Ця подія пов’язана з проходженням об’єкта за зіркою. Аналіз показав, що денна температура на GJ 1252B перевищує 1 200°С. Цього достатньо, щоб і золото, і срібло, і мідь на поверхні розплавилися.

Дані спостереження вторинного транзиту. Зображення: Ian J. M. Crossfield et al., The Astrophysical Journal Letters

Планетологи розрахували, що навіть з величезною кількістю вуглекислого газу, що утримує тепло, така планета не зможе зберегти атмосферу. Спочатку газ буде накопичуватися, але потім звужуватися і руйнуватися. Крім того, зоряні спалахи, які у карликів M-класу трапляються набагато частіше, ніж на Сонці, остаточно зруйнують атмосферу, вважають вчені.

Автори роботи відзначають, що це дослідження має значення не тільки для окремої планети, але і для розуміння розвитку екзопланет і пошуків позаземного життя в цілому. В околицях Сонця налічується близько 5 тис. зірок, більшість з яких М-карлики. Результати дослідження показують, що ймовірність наявності населених світів у таких зірок досить низька.

Художня ілюстрація атмосфери, що здувається тиском світла зірки. Зображення: NASA

Вчені вважають, що планети, схожі на Землю, варто шукати насамперед у зірок, що нагадують наше Сонце. На щастя, в космічному просторі таких теж не мало.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments