Технології

З’явився новий спосіб підвищення ККД перовскитних сонячних батарей

Вчені з Наньянського технологічного університету (Сінгапур) у співпраці з Університетом Гронінгена (Нідерланди) розробили метод аналізу того, які пари матеріалів в перовскитних сонячних батареях нового покоління можуть акумулювати найбільшу кількість енергії. Це може підвищити ефективність пристроїв до 66%.

У статті, опублікованій в журналі Science Advances, вчені використовували надзвичайно швидкі лазери для спостереження за тим, як формується енергетичний бар’єр, коли перовскит з’єднується з матеріалом, який отримує електричний заряд. Сонячний елемент поглинає світло і перетворить його в електричний заряд, однак під час цього процесу світлові частинки мають більше енергії, ніж необхідно для створення зарядів, тому ККД таких пристроїв зазвичай дорівнює 3-12%.

Дослідники впевнені, що сонячні елементи з перовскиту мають куди більшу теоретичну межу ефективності. Вони показали, що якщо витягти «гарячі» заряди досить швидко, то разом із зібраними «холодними» зарядами це може призвести до появи носія сонячного елементу з теоретичною ефективністю до 66%.

 

Ключ до досить швидкого отримання цих гарячих зарядів полягає у виборі матеріалу, який правильного витягається для зчеплення з перовскитом. Колектив учених розробив спосіб визначення найкращих видобутих матеріалів — зробити це допоможуть швидкі лазери.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button