Технології

Військові створили куленепробивне скло з глиняного пилу

Військово-морські сили США створили новий прозорий матеріал, який набагато міцніший від скла. Він може використовуватися в якості захисту екранів смартфонів, ноутбуків і об’єктивів камер. Матеріал під назвою Spinel виготовлений з синтетичного глиняного пилу і володіє куленепробивним властивостями. Розробка матеріалу велася останні десять років.

28-04-15-foto-600x399-1

Насправді Spinel є мінералом, алюмінатом магнію. Його перевага полягає в тому, що він набагато міцніше і твердіше скла. Це забезпечує кращий захист в більш агресивних середовищах. Тому він стійкий до впливу піску та дощової ерозії, – заявив провідний дослідник доктор Джас Сангера з Лабораторії військово-морських досліджень США (NRL).

Spinel можна надати практично будь-яку форму і, на відміну від звичайного куленепробивного скла, яке створюється шляхом об’єднання чергуючих шарів пластикової плівки і скла, він пропускає промені світла з інфрачервоного діапазону. Це означає, що новий матеріал підходить для використання в об’єктивах камер, наприклад, камер безпілотних літальних апаратів, а також в екранах смартфонів і захисних масках шоломів.

Spinel створювався методом спікання, який широко використовується в 3D-друку. Такий спосіб забезпечує щільне притиснення кристалічних часток одна до одної.

Читайте також: Куленепробивна сумка для ноутбука

Новий матеріал планується використовувати в оборонній промисловості для захисту лазерної зброї, а також в якості прозорої броні для військової техніки. Ще Spinel може служити захистом для датчиків на космічних супутниках.

Технологія була ліцензована виробнику, готовому випускати Spinel в потрібній кількості. Зараз NRL планує поділитися технологією з іншими оборонними підприємствами США.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button