Земля

Через коронавірус припинили роботу понад 120 найбільших телескопів Землі

Американський журнал Astronomy раптово виявив, що за останні кілька тижнів через коронавірус припинили роботу понад 120 найбільших телескопів Землі. В обсерваторіях кажуть, пауза може тривати кілька місяців, і невідомо ще, чи можна буде потім відновити роботу в колишньому режимі.

NASA

Закриваються малі телескопи, і астрономи побоюються, що найближчі півроку можуть просто випасти з історії спостережень.

«Якщо всі у світі перестануть спостерігати, то у нас утворюється прогалина, яку неможливо буде відновити, — каже Стівен Яновецький з техаської обсерваторії Мак-Доналд. — Це буде період, про події якого у нас в астрономічному товаристві не буде ніякої інформації».

Поки працюють телескопи, призначені для виявлення в космосі потенційно небезпечних об’єктів.

«Ми критично важлива служба, створена НАСА, щоб захистити Землю від впливу астероїдів. І ми будемо продовжувати нашу роботу настільки довго, наскільки це буде можливо без ризику для людей і устаткування», — впевнений директор обсерваторії Pan-STARSS Кен Чемберс.

Чи зможуть телескопи повернутися в нормальний режим після пом’якшення карантинних заходів, поки неясно — можливо, доведеться чекати повного закінчення пандемії, оскільки багато роботи в обсерваторіях виключають соціальне дистанціювання.

Американські астрономи побоюються ще й можливих економічних наслідків — коли економіка валиться і мільйони людей втрачають роботу, людям стає не до спостережень за зірками і будівництва нових великих телескопів.

«Я підозрюю, що найбільші наслідки матиме фінансова ядерна зима, яку ми, схоже, вже переживаємо», — говорить Тоні Біслі, директор Національної радіоастрономічної обсерваторії в Вірджинії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button