Екологія

За 2021 рік озонова діра рекордно збільшилася і стала більше Антарктики

Дослідники зі служби моніторингу атмосфери імені Коперника заявили, що діра в озоновому шарі за 2021 сильно зросла і стала більше на 75% в порівнянні з 1979 роком.

Озоновий шар знаходиться на висоті приблизно від 11 до 40 км над поверхнею Землі. Він захищає планету від ультрафіолетового випромінювання. Щорічно в кінці зими в південній півкулі утворюється діра, через світло сонця, яке вступає в реакцію зі шкідливими хімічними сполуками, виробленими людиною.

Після повсюдної заборони на використання галоїдовуглеводневих, які використовували в аерозольних балонах і холодильних установках, озоновий шар почав поступово відновлюватися. Але це повільний процес, він може тривати до 2060 або 2070 року.

Але цього року озонова діра досягла рекордної площі. Директор служби спостережень Вінсент-Анрі Пой зазначив, що нинішнє озонове вікно дуже схоже на дірку 2020 року. Вона трималася дуже довго і затягнулася лише до Різдва.

Він додав, що така ситуація не обов’язково свідчить про порушення в атмосферних процесах. Однак фахівцям необхідно вивчити причини, що впливають на масштаб цього явища.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button