Екологія

Вчені: Зміна клімату може викликати сліпоту у крабів і восьминогів

Руйнування клімату робить негативний вплив на дику природу. Вчені припускають, що низький вміст кисню у воді може викликати сліпоту у крабів і восьминогів.

Глобальне потепління продовжує збільшуватися. Це накладає свій відбиток на все навколишнє середовище. Організми, що пристосувалися до певних умов, не можуть переносити деякі зміни. Наприклад, безхребетні мають дуже складну структуру очей. Відомо, що органи зору дуже чутливі до перепаду концентрації кисню в навколишньому середовищі. Гіпоксія може призвести до порушення сприйняття або навіть до повної сліпоти. Оскільки із-за збільшеної температури рівень концентрації кисню у водоймах знижується, то морські істоти, як припускають вчені, можуть мати проблеми з органами зору.

Для перевірки теорії фахівці відібрали кілька особин безхребетних, помістили в середовище з пониженим вмістом кисню і заміряли реакцію їх очей на подразники. Результати показали ослаблення відчуття на 20%. При поверненні представників морської фауни в природне місце існування, їх показники прийшли в норму.

Кнопка «Наверх»
Закрыть