Наука

За 40 років кількість гельмінтів, що передаються людині від риби, зросла 283 рази

Чисельність гельмінтів, які передаються людині зі сирої риби, зросла 283 рази за 40 років. До такого висновку прийшли вчені з Вашингтонського університету, дослідження яких опубліковане в журналі Global Change Biology.

У дослідженні йдеться про оселедцеві черв’яки — організми, які, незважаючи на свою назву, зустрічаються у різних видів морських риб і кальмарів. Коли людина їсть сиру або погано приготовану рибу, паразити можуть проникнути в кишечник.

Руйнуючи стінки кишечника, оселедцеві черв’яки викликають нудоту, блювоту і діарею. У більшості випадків хробак помирає через кілька днів, і симптоми зникають, а захворювання, зване анісакіозом або анісакідозом, рідко діагностується. Більшість лікарів вважають, що пацієнт з такими симптомами переніс важке харчове отруєння.

В організм риб цей вид черв’яків потрапляє, коли ті їдять дрібних ракоподібних — наприклад, донних креветок, а також при поїданні хижаками більш дрібних риб. Черв’яки не можуть розмножуватися або жити в кишечнику людини більше декількох днів, але вони можуть зберігатися та розмножуватися в морських ссавців.

Вчені провели дослідження зміни чисельності оселедцевих черв’яків в організмі риб — і прийшли до висновку, що з 1978 по 2015 роки їх популяція виросла в 283 рази.

За 40 лет число гельминтов, передающихся человеку от рыбы, выросло в 283 раза

Хоча ризик для здоров’я цих морських черв’яків для людини досить низький, вчені вважають, що вони можуть надавати великий вплив на морських ссавців, таких як дельфіни, кити і тюлені. У той час як біологи ще не знають фізіологічного впливу цих паразитів на морських ссавців, паразити можуть жити в організмі ссавців протягом багатьох років, що може мати шкідливі наслідки для них, підсумовують автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button