Всесвіт

За допомогою ШІ астрономи знайшли приховані елементи в галактиці

Нове відкриття поглибить розуміння еволюції галактик.

Міжзоряні хмари у віддалених давніх галактиках часто насичені вуглецем. Щоб знайти ці вуглецеві області, – нейтральні вуглецеві поглиначі, – вчені використовували штучний інтелект. Так вони отримали важливу інформацію про те, як галактики змінюються з часом.

Дослідники використовували нейронну мережу для аналізу спектроскопічних даних галактик, зібраних понад десять років тому. Але спочатку вони її навчили. Оскільки кількість відомих нейтральних вуглецевих поглиначів була недостатньою, щоб зробити це коректно, науковці створили набір із 5 млн вигаданих спектрів і використали його для навчання мережі знаходити закономірності, занадто тонкі для людського сприйняття.

Після навчання нейронної мережі вчені застосували її для обробки даних проєкту Sloan Digital Sky Survey III. У результаті, вони виявили нейтральні вуглецеві поглиначі в 107 галактиках, про які астрономи раніше не підозрювали. Вони з’явилися приблизно 10,8 млрд років тому. Так вчені отримали важливу інформацію про ранні стадії еволюції галактик у Всесвіті.

На думку дослідників, вуглець слугує індикатором певної стадії еволюції галактик. Він вказує на швидкі зміни і синтез безлічі хімічних елементів, важчих за водень і гелій. Астрономи вважають, що наявність вуглецю в галактиці може свідчити про розвиток галактичного диска, аналогічного Чумацькому Шляху.

Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button