Поради

За яким принципом називають піци: цікаві відомості

Слово «піца» з’явилося, стало популярним та часто використовуваним у XX столітті. Первісне італійське pizzscare дослівно можна перекласти як «гостра форма» або ж «щипати». Це загалом пояснює форму їжі та методи її поїдання. Однак назви кожного окремого рецепту іноді справді дивують. Тож звідки вони походять?

Найстаріша піца та легенди навколо неї

Найстаріший рецепт сирної піци має назву «Маргарита», що скоріше за все пішло від ім’я королеви Італії Маргарити Савойської. Жінка одного дня хотіла подивитися на звичайне життя громадян та пройшлася вуличками міста. А непідготовлені та шоковані кухарі змогли приготувати лише коржик з томатами та сиром.

Тож назвали рецепт на честь королеви. А спробувати його можна й сьогодні — є така піца Domino’s Pizza із замовленням у Києві. Ще один відомий варіант сирної піци має назву «Чотири сири», що походить від самих інгредієнтів, а саме сортів сиру фонтина, провола та чардер. Четвертий сир дозволено було обирати клієнту самостійно.

«Гавайська» та «Карбонара»: цікаві історії

Піца з назвою «Гавайська» взагалі жодним чином не пов’язана з геолокацією. Мешканець Канади з містечка Чатем Сем Панопулос вперши приготував такий варіант як своєрідний експеримент. Адже раніше поєднання подібних інгредієнтів не було поширене. У рецепті використовують:

  • соковиту курку;
  • ананас, що додає нетипової текстури;
  • солодкий соус;
  • сир моцарела.

Тож спочатку ця піца з’явилася з натяком на китайську кухню, де поєднують такі продукти. А назву отримала на честь торгової марки ананасів, яку використав для приготування кухар.

«Карбонара» — це відома піца саме з італійськими коренями. Але походження назви має декілька легенд. З італійської мови carbone перекладається як «деревне вугілля». Тож за однією з версій назва з’явилася через схожість між меленим перцем та цією копалиною. А за іншою версією — саме таку піцу полюбляли шахтарі в Італії.

Ви можете замовити кожну з них у Києві, Львові, Одесі та інших містах України в піцерії Domino’s. Лише у столиці знаходиться більше 40 філіалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button