Авто

За п’ять років в Україні з’явилося 25 тисяч електромобілів

За останні п’ять років в Україні було придбано майже 25 тисяч електрокарів.

Також видано понад 500 нових номерів із зеленим шрифтом, передає ecotown.com.ua.

Image by Thanks for your Like • donations welcome from Pixabay

Завдяки цим номерним знакам у Європі в електромобілів є низка преференцій, зокрема — в’їзд туди, де заборонено автівкам з бензиновими двигунами, безкоштовні паркувальні місця тощо.

Стабільно серед присутніх брендів першість тримає Nissan, який охоплює 39% ринку. Значно посилила свою присутність Tesla, займаючи 30% ринку та майже подвоїла свої показники торік.

Більшає таких машин і в регіонах. Приміром, на Черкащині на кінець минулого року було зареєстровано 337 електромобілів. Як розповіли в сервісному центрі МВС у Черкаській області, протягом нинішнього року на територію регіону вже ввезено 102 такі автомобілі. П’ять з них одержали нові номери з зеленим шрифтом.

Стримують активне поширення електрокарів їх невеликий ресурс батареї, високі ціни та мала потужність акумуляторів, яких без підзарядки поки що вистачає на порівняно невеликі відстані. Окрім того, при мінусових температурах дуже швидко сідає батарея.

Найболючішою проблемою є акумулятори, строк служби яких становить 5-8 років. Заміна або ремонт старої батареї по вартості може зрівнятись з ціною самого електромобіля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button