Авто

Правильна експлуатація шин – ваша безпека

Накачуючи пневматичні шини, водій передбачає, що забезпечує автомобілю стійкість і керованість на дорозі, покращує розгін і гальмування, оптимізує витрати палива, підвищує комфортабельність. Вплив на активну безпеку займає в цій ієрархії останнє місце. Тим часом професіонали водіння і теоретики активної безпеки включають шини в ряд її найважливіших елементів. Шини – основний посередник в рульовому і гальмівному взаємодії автомобіля з дорожнім покриттям.

Експлуатація: між технологій і практикою

У поточному столітті конструктори і технологи приділяли серйозну увагу виробництву . Широкий спектр шин отримали власники спортивних автомобілів, виготовлення сезонних шин демонструвало впевнений прорив, був забезпечений зростаючий ринок галузевих транспортних засобів.

Ключовою проблемою експлуатації цих гумотехнічних виробів залишалася нестабільність внутрішнього тиску як істотного параметра ефективності. Автовиробники прийшли до розуміння необхідності індивідуального підходу до рекомендованої величини тиску газу внаслідок поодиноких особливостей експлуатації транспортного засобу та його шин. Індивідуальні умови кочення, тим не менш, дозволяли сформулювати перелік загальних факторів, які постійно змінювали величину тиску шинного газу.

Шини: під внутрішнім і зовнішнім тиском

  1. Зміна тиску у шинах виявляє очевидну залежність від температури в навколишньому середовищі.
  2. Сучасні технології виробництва шин істотно знизили вплив дифузії газу, але не змогли виключити значення цього чинника остаточно. Витоку повітря з безкамерних шин часто були викликані нещільним приляганням бортів до обода колеса. І це не було технологічною проблемою. Практика сезонної експлуатації приводила до корозії, деформації і дрібних пошкоджень коліс, а з боку шин – до зимової втрати еластичності, пошкодження її бортів.
  3. Пошкодження шини (тріщини при вуличному зберіганні автомобіля взимку або прокол під час дорожнього руху) також залишалося поширеною причиною витоку газу.

При більшості проколів шини не відразу стравлюють повітря, небезпеки залишаються непоміченими водіями. Зате на стоянці під тиском маси автомобіля деформація шини стає очевидною при нульовому тиску в шині.

ДТП: шинний акцент

Нехтування нормою тиску в шинах призводить до відомих наслідків: порушуються стійкість і керованість, погіршення динаміки супроводжується перевитратою палива, власне шини, та й самі колеса не піддаються відновленню. Але найсерйозніше – дорожньо-транспортна пригода. Високі швидкісні можливості сучасних автомобілів в поєднанні з неправильним рівнем тиску в шинах тільки збільшують ризики.

Дослідження легкових транспортних засобів показали, що тільки 16 з кожної сотні чоловіків-автовласників дотримуються норми тиску в шинах. Жінки в більшості випадків несвідомо ігнорують нормативи. Половина з них не підкачує коліс, навіть якщо тиск газу в шинах на чверть нижче норми. Перевірити стан, і довести тиск до норми їх спонукає лише сезонна заміна шин. Звичайний виїзд на дорогу 92% водіїв не передують контролем тиску в шинах: вважають недоцільним і необов’язковим.

Водії вантажівок усвідомлюють ризики більшою мірою. Серед них тільки 15% ігнорують відхилення від норми. Але до цього їх примушують перевірки перед виїздом. Зате вони відриваються по повній програмі на інших порушеннях: постійні перевантаження, критичний знос, установка різномастих шин на одну вісь.

Купити відповідні шини – тільки перший крок до безпечного водіння. Нормативна експлуатація – ключова умова збереження життя і транспортного засобу власника.

Придбати шини і порівняти ціни на них можна за допомогою товарного агрегатора “Всі Ціни України” ,за посиланням:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button