Екологія

За п’ять років виробництво електроенергії в Європі стало чистішим на 29%

У 2020 році виробництво електроенергії в Європі стало на 29% чистіше, ніж п’ять років тому.

Про це йдеться у доповіді, опублікованій дослідницькими центрами Ember і Agora Energiewende, передає ecotown.com.ua.

У 2015 на кожну кіловат-годину електроенергії припадало 317 грамів СО2. Тепер та ж кількість електрики створює всього 226 грамів СО2.

Виробництво електроенергії в Європі стало чистішим у результаті скорочення видобутку вугілля і зростання вироблення електрики з вітру і сонця. «Енергія з відновлюваних джерел забезпечила минулого року 38% потреб жителів Євросоюзу, – йдеться у документі. – При цьому ВДЕ злегка випередили викопні джерела, на частку яких припало 37%, а чверть дісталася атомним електростанціям».

Найбільше зростання продемонстрували вітрові і сонячні станції, виробництво електроенергії якими торік зросло на 10%. Інші форми безвуглецевої енергії, наприклад, гідроенергетика, перебували в стагнації.

За 2020 рік видобуток вугілля знизився на 20%. Це було зумовлено в основному збільшенням обсягів генерації вітрової і сонячної електроенергії, а також зростанням видобутку природного газу і спадом потреб в електриці під час пандемії.

Торік суттєво – на 10% – знизилося вироблення атомної електроенергії. Було остаточно зупинено кілька реакторів у Німеччині та Швеції. Автори доповіді прогнозують, що скорочення в цій галузі енергетики продовжаться.

“Перемога відновлюваної енергії над викопним паливом – важлива віха у переході до чистої енергетики в Європі, — заявив Патрік Грайхен, директор Agora. – Програми відновлення після пандемії повинні прискореними темпами реалізуватися одночасно з кліматичними ініціативами”.

Нещодавно ЄС прийняла кілька цілей щодо скорочення емісії вуглекислого газу до 2030 приблизно вдвічі у порівнянні з рівнем 1990 і щодо повного припинення викидів до 2050 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button