Земля

Зафіксована глобальна магнітна аномалія

Останнім часом магнітне поле Землі тихе. Дуже тихе. Сонце знаходиться в глибокому мінімумі активності, що може виявитися найглибшим сонячним мінімумом за століття. Геомагнітних бур просто не буває. Але 23 червня було зафіксовано щось незвичайне. Земне магнітне поле гойднулося назад і вперед приблизно на 1/3 градуси.

“Ось чому я був так здивований 23 червня, коли мої прилади виявили магнітну аномалію”, – повідомляє Стюарт Грін, який працює з магнітометрів дослідного класу у себе вдома в Престоні, Великобританія. “Протягом більше ніж 30 хвилин місцеве магнітне поле коливалося подібно синусоїду.”

Грін швидко перевірив дані про сонячні вітри з супутника NOAA DSCOVR.

“Не було нічого – ніякого сплеску швидкості сонячного вітру або інших факторів, які могли б пояснити це збурення”, – говорить він.

Він був не єдиним, хто це помітив. На Лофотенських островах Норвегії Роб Штаммс виявив аналогічну аномалію на своєму магнітометрі.

“Це було дивно”, – каже Штаммс. – Наше магнітне поле гойднулося назад і вперед приблизно на 1/3 градуси. Я також виявив струми ґрунту з тим же самим 10-хвилинним періодом.”

Космічні фізики називають це явище “пульсацією”. Уявіть, що ви дмете на аркуш паперу, змушуючи його тремтіти від вашого дихання. Сонячний вітер може надавати аналогічний вплив на магнітні поля. Під час крайньої тиші сонячного мінімуму такі хвилі можуть бути “чути”, як шпилька, яка падає в тихій кімнаті.

Магнітне поле Землі було настільки тихим 23 червня, що цей “бриж” було чути по всьому світу. Глобальна мережа магнітних обсерваторій “ІНТЕРМАГНЕТ” реєструвала хвильову активність одночасно від Гаваїв до Китаю та Північного Полярного кола і навіть в Антарктиді.

Хвилі ПК класифіковані на 5 типів залежно від їх періоду. 10-хвилинна хвиля 23 червня потрапляє в категорію Pc5. Повільні хвилі Pc5 були пов’язані з втратою частинок з радіаційних поясів Ван Аллена. Енергетичні електрони прибивають ці хвилі вниз в атмосферу Землі, де вони розсіюються.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button