Фото

Загадкова мадагаскарська руконіжка

Аборигени вважають, що той, хто вбив руконіжку незабаром помре. Її справжнє ім’я на мальгашській мові дотепер невідоме науці, через те, що його бояться вимовляти вголос.

1. Мадагаскарська руконіжка, або ай-ай — єдиний сучасний вид сімейства руконіжкових, найбільший у світі нічний примат. Це дуже рідкісний ссавець з бурою шерстю, божевільними очима, довгим хвостом і безглуздими величезними пальцями.

Загадочная мадагаскарская руконожка

2. Наука дізналася про існування ай-ай в 1780 році стараннями дослідника П’єра Сонета. Руконіжка мешкає на півночі Мадагаскару, веде нічний спосіб життя. Про систематичне розташування ай-ай велися довгі суперечки. Спочатку руконіжок відносили до гризунів, але потім вчені прийшли до висновку, що це лемури особливої групи.

Загадочная мадагаскарская руконожка

3. Місцеві жителі Мадагаскару — мальгаші — ніколи не згадували ай-ай у своєму фольклорі. Тут вона приблизно як Волан-де-Морт: її справжнє ім’я на мальгашській мові науці невідомо, тому що його бояться називати вголос. Аборигени вважають, що той, хто вбив руконіжку незабаром обов’язково загине.

Загадочная мадагаскарская руконожка

4. Насправді, ай-ай досить нешкідливий. Тварина важить близько 3 кг, довжина тіла досягає 36-44 см. Пухнастий хвіст дійсно дуже довгий — близько 60 см. Картину доповнюють яскраві жовті очі і великі вуха, завдяки останнім ай-ай дуже своєрідно полюють.

Загадочная мадагаскарская руконожка

5. Руконіжок класифікують як всеїдних: вони харчуються личинками, горіхами, грибами, наростами на корі дерев і фруктами. Добувають їжу ай-ай дуже оригінальним способом. Вони відшукують личинок, що живуть під корою дерева, за допомогою ехолокації, постукуючи середнім пальцем. Потім руконіжка прогризає кору, наколює здобич на третій палець і відправляє її в рот.

Загадочная мадагаскарская руконожка

6. Вид занесений в Червону книгу. Малоймовірно, що вам вдасться зустріти ай-ай в природному середовищі існування. Але в деяких зоопарках — цілком. Зовсім недавно весь світ обговорював появу на світ дитинчати ай-ай в зоопарку Денвера. Кажуть, що в неволі руконіжки живуть до 26 років.

Кнопка «Наверх»