Земля

Загадка стародавнього міста: чому Ангкор занепав

Вчені давно ламають голови над тим, чому одне з найдосконаліших в свій час міст світу повністю спорожніло. У XII столітті в Ангкорі проживало близько мільйона чоловік, але до середини XIX століття, коли був заново відкритий храмовий комплекс Ангкор-Ват, від слідів міської забудови не залишилося і сліду. Головною причиною занепаду мегаполісу називають розграбування міста тайськими військами в 1431 році. Але вчені з Нової Зеландії озвучили ще одну можливу причину зникнення Ангкора.

Цілком можливо, що технології, які сприяли розквіту міста, призвели до його занепаду. Мова йде про міську систему водопостачання. Розвинена мережа каналів, резервуарів і ровів, яка служила для зрошення навколишніх полів і давала воду місцевим жителям, не витримала різких змін клімату, і стала поступово приходити в непридатність.

Щоб зрозуміти, як погодні умови вплинули на ангкорський водопровід, вчені провели комп’ютерну симуляцію. Потужні повені, які чергувалися з тривалими засухами, призвели до засмічення земляних каналів і руйнування їх стін. Через погіршення обстановки і неврожаїв почався відтік населення з міста, і дуже ймовірно, що до моменту захоплення міста тайцями Ангкор вже був напівпорожній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button