Земля

Загадкова зелена рука-мумія розбурхала весь науковий світ

Археолог виявив у скелета дитини маленьку зелену руку, яка якимось чином піддалася муміфікації — на відміну від решти тіла, що розклалося до кісток.

Дослідники натрапили на незвичайну руку-мумію в труні під час розкопок кладовища в Ny?rl?rinc, селі на півдні Угорщини. Всі 500 могил були вириті в період XII-XVI століть, проте подібний феномен був виявлений в одній-єдиній труні. Сам факт того, що скелет позеленів, вченим не в новинку: мертвих часто ховали з металевими прикрасами або фрагментами одягу — а мідь і бронза, як відомо, з часом окислюються і приймають зеленувате забарвлення. Наліт металу міг в’їстися в кістки, але ніхто не знає, чому це стосувалося лише руки. В інтерв’ю New York Times доктор Балаш (Bal?zs), автор дослідження, опублікованого в журналі Archaeological and Anthropological Sciences, сказав, що «знахідка настільки незвичайна, що починаєш сумніватися у тверезості власного розуму».

Загадочная зеленая рука-мумия взбудоражила весь научный мир

Як і очікувалося, під час аналізу археологи виявили в кістках руки вміст міді — її було неймовірно багато для мумії і в сотні разів перевищувала середні показники. Оглянувши могилу, археологи виявили в ній глиняний черепок і стару, позеленілу від часу мідну монетку. В даний час робочою гіпотезою залишається та, згідно з якою монетку поклали у руку мерця в якості похоронного дару, і мідь, з часом проникла в м’які тканини, тим самим зберігши їх від розпаду. В такому випадку це один з перших (якщо не перший) в історії випадків мимовільної муміфікації за допомогою міді.

Доктор Беречскі зазначає, що тим, хто ховав дитини, вдалося врятувати якщо не душу, то принаймні хоч якусь спадщину, завдяки яким пам’ять про нього живе через багато років після поховання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button