Земля

Загадкові мозкові хвилі знайшли у восьминогів: вони не зустрічалися у інших тварин

Прикріпивши електроди до восьминогів хірургічним шляхом, дослідники вивчили мозок головоногих молюсків.

Перші в своєму роді записи мозку восьминогів показали, що у цього найвідомішого загону головоногих молюсків, як і у людей, спостерігаються мозкові хвилі. Їх зафіксували у восьминогів. У мозок тварин імплантували електроди і підключили до реєстраторів даних під шкірою. Молюсків записували протягом 12 годин, поки вони спали, доглядали за собою і досліджували акваріум.

Записані зразки мозкових хвиль здивували вчених. По-перше, вони були дуже схожі на ті, які раніше виявили в гіпокампі людини. Це натякає на конвергентну неврологічну еволюцію, коли дві окремі тварини розвивають одну і ту ж межу незалежно один від одного. Нагадаємо, останнім спільним предком людини і восьминогів був плоский черв’як, який жив на морському дні близько 750 млн років тому і мав лише рудиментарний мозок. По-друге, дослідники виявили мозкові хвилі, які, як відомо, контролюють цикли сну і неспання у інших тварин.

Крім того, вчені зафіксували тривалі і повільні мозкові хвилі, вони повторювалися всього два рази в секунду. Раніше їх не спостерігали в інших видів. Біологи не впевнені, для чого використовуються ці загадкові мозкові хвилі: буде потрібно більше записів для однозначних висновків. Їх треба зробити, поки восьминоги виконуватимуть поставлені завдання. Свої висновки вчені описали в статті і опублікували в журналі Cell.

Восьминоги і їх близькі головоногі родичі — кальмари і каракатиці — захоплювали біологів з III століття нашої ери, коли римський письменник і натураліст Клавдій Еліан відзначив їх «давно видимі» характеристики «пустощів і хитрощі».

Головоногих давно вивчають через їх інтелект. Тварини мають чудовою пам’яттю, відмінно вміють маскуватися; проявляють цікавість до того, що їх оточує. Також спостереження показали, як вони використовують різні інструменти для вирішення проблем, крім того, вважається, що восьминоги бачать сни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button