Земля

Загадкові підводні візерунки створювала риба-романтик (відео)

Коли японські вчені в 1995 році виявили на дні океану поблизу островів Амамі загадкові кругові візерунки, то довгий час ворожили: хто або що є автором цих незвичайних творів мистецтва? Таємничі малюнки виникали і зникали в різних місцях, але жодного разу дослідникам не вдавалося застати “невідомого художника” за його роботою. Не вдавалося аж до 2011 року, коли протягом 12 місяців команда підводних вчених моніторили ділянку дна, де найчастіше виникали хитромудрі візерунки. Талановитим художником виявилася риба виду Колючий аротрон. Але для чого їй потрібні були подібні твори мистецтва?

Загадочные подводные узоры создавала рыба-романтик

Колючий аротрон (Arothron hispidus) – риба сімейства іглобрюх, що мешкає в Червоному морі, Індійському і Тихому океанах. Ці риби ведуть самотній спосіб життя і воліють піщаний морський ґрунт на зовнішніх рифах на глибині від 1 до 50 метрів. Вся справа в тому, що для виживання ікри цим рибам потрібен пісок практично ідеальної консистенції. Саме тому самець будує особливе «гніздо» з піску таким чином, щоб на 25% знизити силу течії, і налаштувати все таким чином, щоб в центр гнізда водою зносило піщинки, які краще всього підходять для кладки. Свого роду інженерний тріумф маленької рибки. Пропонуємо вам побачити ці дивовижні кадри власними очима, адже на їх зйомку японські дослідники витратили стільки сил і часу.

На зведення архітектурного твору у самців Колючого аротрона йде приблизно тиждень. Вони ретельно очищають територію від різного сміття, вивіряють діаметр гнізда і напрямки канавок. Все повинно бути ідеально. Фінальним штрихом є риб’яча версія «квітів і цукерок» для залучення самки. Для цього самець розкладає по краях гнізда красиві мушлі і чекає, коли самка, що пропливає повз помітить їх, підпливе до центру гнізда і дасть йому зрозуміти, що готова метати ікру.

Акт любові у рибок виглядає досить незвичайно: самець кусає самку за «щоку», і в такому положенні вони танцюють протягом декількох секунд. Після того як відкладена ікра і запліднена, самка залишає гніздо назавжди. Тепер природа зробить за рибок все інше. А самотній самець буде зводити свій наступний архітектурний шедевр на новій ділянці дна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments