Земля

Загадкову аномалію знайшли біля пірамід Гізи: вчені не знають, що це

Archaeological Prospection: Біля пірамід у Гізі знайшли загадкову L-подібну структуру під землею.

Використовуючи методи дистанційного зондування, археологи виявили в Єгипті таємничу L-подібну споруду під землею поруч із кладовищем Гізи. У його західній частині знаходяться поховання членів королівської сім’ї та високопоставлених представників влади. У багатьох гробниць є наземні прямокутні кам’яні або глиняні цегляні конструкції з плоскими дахами. Вони відомі як “мастаби”. Однак у центрі кладовища є ділянка, де жодних наземних споруд не знайшли.

Для пошуку останків у цій ділянці вчені використовували томографію електричного опору (ERT). Використовуючи метод, вчені посилають електричні струми в землю, а опір вимірюють за допомогою спеціальних датчиків. Також дослідники використовували метод георадіолокації (GPR). Цей геофізичний метод заснований на випромінюванні імпульсів електромагнітних хвиль і реєстрації сигналів, відбитих від різних об’єктів зондованого середовища. Прилад, у якому реалізовано принципи георадіолокації, називається георадаром.

У підсумку, вчені виявили аномалію на глибині двох метрів під поверхнею землі. Виявилося, це L-подібна споруда довжиною щонайменше 10 м. Учені повідомили, що її засипало піском, але після того, як її побудували. Тому експерти запропонували, що це підземний вхід. Але куди – ще належить з’ясувати.

Наразі вчені продовжують розкопки, щоб з’ясувати природу цієї аномалії. Поки що вчені точно знають, що вона не природного походження, тому що кути “коридору” занадто гострі.

Результати дослідження опубліковані в журналі Archaeological Prospection.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button