Земля

Вчені назвали точний час, коли люди їли неандертальців

Міжнародний колектив вчених вперше з високою точністю датував артефакти з 40 археологічних комплексів Євразії (від Іспанії до Росії) і з’ясував, що неандертальці зникли (були з’їдені людьми) приблизно 40 тисяч років тому. Але сучасні люди не просто з’їли своїх сусідів по континенту: кілька тисячоліть популяції неандертальців і кроманьйонців жили пліч-о-пліч, обмінюючись генами і навичками. Дослідження представлено в журналі Nature.

foto_cikavosti_26.08.2012-03

Традиційні методи датування за допомогою радіовуглецевого методу давали нечіткі результати, так як в зразках, чий вік перевищує 50 тисяч років, зберігається дуже мало вуглецю-14. Більш досконала технологія допомогла визначити, що мустьєрська культура (культурно-технологічний комплекс середнього палеоліту, асоційований з пізніми неандертальцями) по всій Євразії зникає в проміжку між 41 і 39 тисячами років тому.

Читайте також: Пралюди об’єднувалися для полювання на великих тварин майже півмільйона років тому

Крім того, шательперронська культура (яку також вважають перехідною і пов’язують з неандертальцями) зникає в той же період. Датування найдавнішої археологічної культури, безсумнівно пов’язаної з анатомічно сучасними людьми (улуційської) дозволила встановити, скільки часу неандертальці і кроманьйонці “перетиналися”: від 2600 до 5400 років, за різними підрахунками. Цього часу було більш ніж достатньо для культурного і, ймовірно, генетичного обміну між двома групами гомінін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments