Земля

На верхніх схилах Евересту вперше знайшли рослини

Кліматологи вперше знайшли рослини на верхніх схилах Евересту. Про це пише прес-служба Ексетерського університету з Великобританії з посиланням на дослідження в журналі Global Change Biology.

Вчені проаналізували знімки верхніх схилів Евересту, отримані із супутників за останні 20 років. Виявилося, що за ці роки рослинний покрив Гімалаїв швидко піднімався вгору і досяг позначки 5,5 тис. м.

Найбільше вчені вивчали так звану субнівальну зону — схили, які майже непридатні для життя рослин і тварин з-за вкрай низьких температур, де льодовиків вже немає або де вони з’являються лише тимчасово.

Ці ділянки Гімалаїв практично не вивчені, відзначають вчені. При цьому їх вигляд швидко змінюється через танення льодовиків. У загальній складності кліматологи виявили рослини на 75% дільниць Гімалаїв, де раніше їх ніколи не існувало.

Рослини за останні 20 років піднялися майже на тисячу метрів, говориться в дослідженні. Швидше за все цей показник зростав за останні 12 років. В результаті цих процесів зон з рослинами в горах Непалу стала в 15 разів більше, ніж вся зона відкладень і льоду на вершинах гір.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»