Земля

Хвороба, яка вражає до 70% шкіри дельфінів, зв’язали з глобальним потеплінням

Вчені пов’язали шкірну хворобу дельфінів зі зміною клімату. Саме цей процес впливає на те, що солоність океану, де мешкають ссавці, зменшується.

Вчені з Центру морських ссавців в Каліфорнії зв’язали захворювання шкіри дельфінів зі зміною клімату. Вперше з відкриттям хвороби у 2005 році дослідники змогли зрозуміти причину її виникнення. Вони зв’язали це зі зниженням рівня солоності води через глобальне потепління. Саме через це у дельфінів з’являються плямисті ураження на шкірі, вони можуть покривати до 70% тіла ссавців.

Дослідження останні кілька років проводили в Луїзіані, Міссісіпі, Алабами, Флориді та Техасі, а також в Австралії. У всіх цих місцях загальним фактором було раптове і різке зниження солоності води. Прибережні дельфіни звикли до сезонних змін рівня солоності в середовищі існування, але вони не живуть в прісній воді. Зростаюча інтенсивність і частота штормових явищ, таких як урагани і циклони, особливо якщо їм передують посушливі умови, також перетворюють прибережні води в більш прісні. Підвищення температури призведе до ще більших спалахів захворювань у дельфінів.

«Ця руйнівна шкірна хвороба вбиває дельфінів, визначити проблему – вже перший крок для її вирішення. З рекордним сезоном ураганів і більш інтенсивними штормовими системами по всьому світу через зміну клімату, можна очікувати ще більший спалах хвороби », – зазначили вчені.

Нинішній спалах хвороби в Австралії, яка зачіпає рідкісних і перебуваючих під загрозою дельфінів. При цьому лікування захворювання поки не існує, ссавці не можуть прожити довго з ураженнями шкіри. Особливо це стосується тварин, які страждають від тривалого впливу прісної води.

Смертоносна шкірну хворобу дослідники вперше відкрили в 2005 році.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button