Земля

Загибель слонів в Африці пояснили ціанобактеріями

З травня 2020 року в Ботсвані з невідомих причин загинуло понад 300 слонів. Зараз, схоже, фахівці змогли розібратися, що призвело до такої масштабної трагедії.

AFP

Департамент дикої природи і національних парків Ботсвани після кількох місяців розслідування масової загибелі слонів оголосив про закінчення робіт і встановлення причини трагедії. За заявою головного ветеринарного лікаря відомства Ммаді Рубена, вся справа у воді.

«Наші останні тести показали, що ціанобактеріальні нейротоксини є причиною смертей слонів. Це бактерії, що містяться у воді, але у нас є ще залишилося багато питань, на які потрібно відповісти. Наприклад, чому гинуть тільки слони і чому тільки в області Окаванго Панхандл. Є ряд гіпотез на цей рахунок, з якими ми зараз розбираємося »,
наводить слова Рубена Reuters.

Ціанобактерії – це мікроскопічні організми, які часто зустрічаються у воді і іноді в грунті. Не всі ціанобактерії виробляють токсини, але, за словами вчених, зміна клімату призводить до підвищення глобальної температури і зростання чисельності отруйних ціанобактерій і ареалу їх поширення.

Заступник директора Департаменту дикої природи і національних парків Ботсвани Сиріл Таолу зазначив, що з липня, коли була зафіксована загибель 281 слона, число загиблих тварин зросла до 330 особин. Ще близько 25 слонів загинуло в сусідньому Зімбабве.

За словами ветеринара з Фонду охорони дикої природи Вікторія-Фолс Кріса Фоггіна, який вивчав мертвих слонів в Зімбабве і Ботсвані, в Зімбабве загибель тварин могла бути викликана бактеріальною інфекцією. При цьому в обох країнах категорично виключають версію винищення слонів браконьєрами, оскільки тварини були виявлені з цілими бивнями, що виключає браконьєрство і навмисне отруєння заради видобутку бивнів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button