Земля

Вчені з’ясували, де почнеться наступна пандемія і що її викличе

У 2070 році населені пункти в Екваторіальній Африці, Південному Китаї, Індії та Південно-Східній Азії співпадуть з прогнозованими вогнищами міжвидової передачі вірусу в дикій природі.

Клімат Землі змінюється і планета продовжує нагріватися. Вчені змоделювали як це вплине на передачу міжвидових вірусів. Згідно з їх моделюванням, дикі тварини будуть змушені поміняти свої місця проживання на регіони з великим населенням. Це різко підвищить для людей ризик зараження тваринами вірусами. Вчені вважають, що це може призвести до наступної пандемії.

Зв’язок між зміною клімату і передачею вірусу проаналізовано міжнародною дослідницькою групою під керівництвом вчених з Джорджтаунського університету. Результати роботи опубліковані 28 квітня в журналі Nature.

У своєму дослідженні вчені провели першу всебічну оцінку того, як зміна клімату реструктурує глобальний вірус ссавців.

Віром являє собою сукупність всіх вірусів, що знаходяться на слизових оболонках (СО) і шкірі людини. З одного боку — це віруси, які викликають гостру, постійну або латентну інфекцію, з іншого боку — об’єднані в геномі людини. Віром містить як еукаріотичні, так і прокаріотичні віруси (бактеріофаги). У новому дослідженні вивчається віром як людей, так і тварин-ссавців.

Робота зосереджена на зрушеннях географічного ареалу — глобальних переміщеннях видів в нові регіони в гонитві за своїм звичним середовищем проживання.

Дослідники впевнені: ці зрушення відкривають більше можливостей для вірусів, таких як лихоманка Ебола або коронавіруси. Вони будуть з’являтися в нових областях, що ускладнює їх відстеження, і в нових видах тварин, що полегшує для патогенів зараження людей.

Занепокоєння викликає те, що місця проживання тварин будуть непропорційно зміщуватися в перенаселені регіони, створюючи нові осередки ризику поширення. Велика частина цього процесу, можливо, вже йде повним ходом і зусилля зі скорочення викидів парникових газів можуть не зупинити ці події. Згідно зі звітом, в 2070 році населені пункти в Екваторіальній Африці, Південному Китаї, Індії та Південно-Східній Азії співпадуть з прогнозованими вогнищами міжвидової передачі вірусу в дикій природі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button