Земля

Експерти: Глобальне потепління пробудило вірус-убивцю

Експерти вважають, що глобальне потепління пробудило вірус-убивцю, через якого вже загинуло 20 000 тварин. Біологи вважають, що вірус може принести шкоду людям.

При зміні клімату змінюється і швидкість танення льодовиків, а наслідком цього є поява нових смертельних епідемій і вірусів. Одним з таких став вірус «тюленева чумка», яка занапастила більше 20 000 тварин в Тихому океані біля Аляски.

Перемістився вірус з Сибіру, і раніше від нього вмирали представники Атлантичного океану. Причиною зараження вчені вважають глобальне потепління. Перший раз хворобу зафіксували у кінці 80-х років минулого століття, коли вмирали котики і морські леви озера Байкал. Основними ознаками вірусу вважається утруднення дихання, лихоманка і ураження центральної нервової системи. Друга частина епідемії почалася в 2002 році в Північному морі, а в 2004-му почали гинути тварини біля Аляски. Хвороба тварин тісно пов’язана з потеплінням, адже вони повинні перебувати у звичному для них середовищі.

Трейсі Голдштейн, біолог, заявила, що вірус серед морських котиків передається через прямий контакт. Арктичний лід захищав одну екосистему від іншої, а тепер різні тварини контактують один з одним, передаючи нові інфекції. Вчені вважають, що вірус може принести шкоду людям. Для запобігання захворюванню необхідно зменшити викиди вуглецю і дати час тваринам на адаптацію.

Кнопка «Наверх»
Закрыть