Земля

Загроза для екології: У США виявили рибу, яка здатна виживати без води

У США виявили рибу, здатну тривалий час виживати без води. Цей вид нетиповий для місцевих водойм, і, будучи хижим, несе серйозну загрозу екології.

В американському штаті Джорджія була виявлена нетипова для даного регіону популяція риб, ареалом існування яких раніше були тільки водойми Південно-Східної Азії та Росії. Вчені і раніше відзначали схильність змієголових до міграції, коли в 50-х знайшли представників цього виду на території колишньої Чехословаччини, проте тоді про його переміщення на інший материк іхтіологи не могли і думати.

Вперше про те, що змієголові були виловлені у водоймах Північної Америки, було заявлено в 2002 році, а вже через 17 років хижаки «заселили» цілих 14 штатів. Це стало серйозною загрозою екології США, тому, що ці риби є найвищими хижаками в місцевому харчовому ланцюжку, вони ще й дуже плідні: вже у віці двох років самки цього виду починають відкладати до 100 000 яєць щорічно. Однак крім вищевикладених причин, які також не на жарт лякають американських вчених-іхтіологів, є ще одна, найважливіша – змієголові здатні тривалий час виживати без води, що і дозволяє їм мігрувати з одного водоймища в інший у пошуках більш придатних умов для живлення і розмноження.

Хижаки цього виду здатні залишатися на суші без шкоди для здоров’я до чотирьох днів, а значить здатні долати значні відстані. Це створює небезпеку для всієї екосистеми США, через те, що спочатку вона не розрахована на стримування зростання популяції змієголових, які через відсутність потенційної загрози знищують не тільки безліч інших риб, але і не гребують дрібними амфібіями, безхребетними і ракоподібними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button