Земля

Судові експерти з’ясували, як знеболювали пацієнтів у XVII столітті (фото)

Вчені вивчили останки пацієнтів італійського госпіталю в Мілані XVII століття і з’ясували, як медики тих часів проводили знеболення. Результати дослідження опубліковані в Nature.

Об’єктом для дослідження стали зразки мозкової тканини і кісток одного з пацієнтів Ospedale Maggiore — госпіталю для бідних періоду Відродження. Біологи провели токсикологічний аналіз, щоб зрозуміти, які фармпрепарати застосовували в ті часи, щоб знеболити пацієнтів, зокрема, з важкою черепно-мозковою травмою. В результаті археотоксикологічні аналізи виявили наявність кодеїну, морфіну, носкапіну та папаверину, отриманих з Papaver somniferum, рослини, що використовується як наркотичний, знеболюючий, в’яжучий, коагулянтний та протикашльовий засіб.

На рубежі епохи Відродження та Нового часу Мілан набув більшого значення в галузі медицини, створивши першу лікарню Європи з безкоштовною медичною допомогою для бідних: Ospedale Maggiore.

Метою цього дослідження було вивчити дев’ять зразків збереженої мозкової тканини та відповідні вісім черепів (в одному випадку фрагмент мозку був знайдений поза черепом) з конкретною метою виділити фармакологічні методи лікування, призначені пацієнтам лікарями лікарні за допомогою токсикологічного аналізу з використанням високоефективної рідинної хроматографії та тандемної мас-спектрометрії (верх-МС/МС) на збережених зразках тканин мозку та кісток.

Сліди сифілісу на черепі

Наскільки відомо, немає повідомлень про виявлення опіоїдів у біологічних зразках з постмортальним інтервалом (PMI) більше 25 років або звітів, які порівнюють токсикологічні результати з надзвичайно детальною фармакопеєю. Таким чином, нинішнє археотоксикологічне дослідження є першим, хто шукає (і знаходить) активні молекули з Papaver somniferum у стародавніх людських останках і, зокрема, на кістках. Крім того, він вперше пов’язує речовини, зазначені в лікарняних записах, і фармакологічну терапію з останками пацієнтів.

Збережена мозкова тканина


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button