Земля

Вчені отримали відео руху гігантських льодовиків Землі

Гляціологи вперше отримали відео руху льодовиків однієї з найбільших гірських систем Землі — Каракоруму. Зроблено воно в результаті 25-річних орбітальних спостережень. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі The Cryosphere, а коротко про них повідомляється на сайті Європейського космічного агентства (ЄКА).

У період з 1990 по 2015 рік вчені спостерігали за чотирма центральними регіонами Каракоруму за допомогою трьох супутників LandSat. Ці знімки перебували у відкритому доступі на сайті Геологічної служби США. На представленому відео, змонтоване з безлічі знімків, рух льодовиків прискорено в 800 мільйонів разів.

Зображення: USGS / NASA

В ролику демонструється рух гірських льодовиків, а також їх окремих приток. Протягом останніх 50 років вчені підозрювали наявність інтенсивних змін в районі Каракоруму.

Зображення: USGS / NASA

Дослідження льодовиків проводилося в інтересах ЄКА. Тривалі спостереження за льодовиками є в даний час одним з небагатьох способів відстежити глобальні кліматичні зміни на планеті. На думку вчених, танення льодовиків є однією з основних причин підвищення рівня Світового океану.

Каракорум знаходиться на північно-заході від західного ланцюга Гімалаїв. Вона є однією з найвищих гірських систем на Землі. В ній розташована друга по висоті (після Джомолунгми) гора світу — Дапсанг (8611 метрів).

Аналогічні спостережуваним течіям льодовиків на Землі вчені нещодавно виявили і на Плутоні. Станція New Horizons в ході досліджень карликової планети виявила на ній крижані гори, заморожені струмки з азоту, а
також характерний атмосферний серпанок.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments