Земля

Загублену 1500-річне село культури Теотіуакана знайшли в центрі Мехіко

Археологи знайшли останки трьох жителів, кераміку і архітектурні споруди стародавнього поселення. Про відкриття повідомляє Національний інститут антропології та історії Мексики.

Дослідники провели розкопки на місці виявлення стародавнього поселення, пов’язаного з доколумбовою історією Мезоамерики. Поселення стародавнього Теотіуакана існувало приблизно з 450 по 650 рік н.е. і збереглося під міською забудовою в центрі столиці Мексики.

Руїни поселення були знайдені ще в 60-і роки минулого століття, але довгий час залишалися невивченими. Стародавнє поселення розташовувалося на невеликому острові всередині озера Тескоко, на якому надалі було засновано місто Теночтітлан — центр культури ацтеків. Після іспанського завоювання велика частина озера була осушена і сучасні споруди в Мехіко розташовані, в тому числі, на його дні.

Дослідники виявили ряд конструктивних елементів, що вказують на існування в цьому місці в минулому поселення. Серед них — останки древніх каналів, підлог будівель, колодязі і сліди благоустрою території. Крім того, вчені ідентифікували три поховання і велика кількість керамічних виробів, датованих між 450 і 650 рр.

Проаналізувавши знахідки, археологи прийшли до висновку, що село представляло рибальське і ремісниче поселення. Місцеві жителі, мабуть, активно торгували з іншими поселеннями і, як вважають дослідники, відігравали важливу роль в постачанні Теотіуакана.

Вчені вважають, що поселення могло утворитися в процесі розвитку Теотіуакана, стародавнього мегаполісу в горах центральної Мексики, світанок якого припав між 100 і 650 рр. Село розташоване в 40 км на північний захід від Теотіуакана і ймовірно поставляла на ринок місто товари натурального господарства і ремісничого виробництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button