Земля

Акули розумніші ніж вважалося раніше

Зазвичай найбільш розумними тваринами в природі вважають таких тварин, до яких людина виявляє хоч якусь емпатію. Так, за найбільш інтелектуальних істот зазвичай приймають дельфінів, приматів і сов. Акули ж зазвичай не вписуються під поняття інтелектуалів через свою агресивність і страху, який відчувають перед ними люди. Незважаючи на це, вчені раз за разом отримують все нові докази того, що інтелект акул ми явно недооцінюємо.

Закони фізики для акул

Це може звучати парадоксально, проте згідно з останніми спостереженнями, акули знайомі з елементарними фізичними законами. Найбільш яскраво це проявляється під час основного заняття акул — полювання. Так, білі акули не стануть полювати на завідомо велику за розмірами жертву. Для того, щоб зловити тварину, що перевершує акулу за розмірами, ця риба, по-перше, об’єднується зі своїми одноплемінниками (хоча і вважається поодиноким хижаком), а по-друге, акули, які вже об’єдналися, намагаються поцупити свою жертву як можна глибше на дно, щоб не дати їй ні найменшого шансу на виживання і втечу.

Положення акул в суспільстві

Акулы умнее чем считалось

Для того, щоб правильно поділити спійману здобич між учасниками полювання, акули придумали цілу систему соціальних статусів. Залежно від своєрідної «касти», яка визначається завдяки специфічному руху плавників, хвоста або особини у цілому, учасники полювання ділять жертву, намагаючись не вдаватися до якого-небудь насильства. Подібна поведінка вкрай не характерна для інших морських хижаків, що в черговий раз підтверджує наявність інтелекту в акул.

Ігри з акулами

Акулы умнее чем считалось

Велика кількість підводних експедицій з метою вивчення життя морських мешканців показує, що незважаючи на свій досить страхітливий вигляд, акулам не чуже бажання розважитися. Хоча більшість таких «ігор» може закінчитися для людини вельми плачевно, дослідники не раз спостерігали, що ситі акули час від часу підкидають в повітря предмети і навіть убитих раніше тварин. Пояснити таку поведінку інакше ніж грою просто не представляється можливим.

Кнопка «Наверх»
Закрыть