Аналітика

Захід ризикує понести шкоду, покаравши Росію

foto_cikavosti_28.07.2014-06Коли я читав опублікований минулого тижня перегляд прогнозів МВФ, пише оглядач Financial Times Вольфганг Мюнхау, то згадав Вільяма Ґілмора Сіммса, американського історика XIX століття, який сказав: “Я вважаю, що економісти ставлять десяткові крапки в своїх прогнозах, щоб продемонструвати, що у них є почуття гумору”.

“Якби це було правдою! Останнє оновлення “Перспектив розвитку світової економіки” МВФ вразило мене в двох відносинах – в числах з десятковими точками – і жодне з них не було обнадійливим, – відзначає автор статті.

“Перше – це перегляд зростання російської економіки в бік зниження лише на 1,1% за 2014 рік на все ж позитивний коефіцієнт зростання в 0,2%”, – йдеться в статті.

“Другий момент, який мене здивува,  тісно з цим пов’язаний. МВФ підвищив прогноз зростання німецької економіки на 2014 рік з 1,7 до 1,9%”, – пише журналіст. “Але чи можемо ми бути впевнені в тому, що Німеччина так легко відбудеться від санкцій проти Росії – особливо, як тепер видається ймовірним, якщо ЄС на цьому тижні розширить їх до фінансового сектору?” – задається питанням Мюнхау.

Читайте також: Колос на газових ногах

“Навіть санкції “першого” і “другого етапів”, введені після анексії Криму, здається, мали ефект. Німецьке промислове виробництво почало знижуватися незабаром після того, як ці заходи були введені в сукупності на 2% за квітень і травень”, – відзначає автор статті.

Комітет з східноєвропейських економічних зв’язків стверджує, що існуючі санкції ставлять під загрозу 25 тис. робочих місць у Німеччині. “Приблизно 350 тис. робочих місць у Німеччині безпосередньо залежать від російсько-німецької торгівлі; багато з них опиняться під загрозою, якщо санкції будуть збільшені”, – йдеться в статті.

Що стосується того, як санкції торкнуться Заходу у більш широкому масштабі, то колишній генеральний директор відділу ринкових операцій ЄЦБ Франческо Пападіа наводить у своїй недавній статті оцінки того, що їх вплив на ЄС буде на дві третини більшим, ніж на США. “Вплив на Росію буде набагато сильнішим, хоча, можливо, виявиться і не відразу”, – зазначає журналіст.

Я припускаю, що підсумковий глобальний ефект санкцій буде набагато сильнішим, ніж прогнозується, але що, можливо, пройде багато часу, перш ніж вони набудуть чинності у повній мірі. Коротше кажучи, ми не повинні розглядати це як проблеми десяткової крапки”, – вважає Мюнхау.

Джерело: Financial Times


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button