Аналітика

Російська еліта масово покидає Росію

foto_cikavosti_29.07.2014-05_resized“Незважаючи, а може бути, і внаслідок приєднання Криму до Росії широкі верстви російського населення підтримують Володимира Путіна. Однак російська еліта, здається, думає по-іншому: багато її представники виїжджають за кордон – і роблять це як можна швидше”, – повідомляє Die Welt.

Справа, як пише економічний портал Business Insider, доходить навіть до того, що багаті росіяни наймають істориків-генеалогів, щоб ті шукали в сімейної історії іноземні корені, які могли б послужити підставою для отримання іноземного громадянства. “Передусім це люди, які заробили великі гроші і тепер бояться їх втратити”, – розповідає московський генеалог Володимир Палей.

За словами викладача російської літератури та співачки Тетяни Конькової, “все більше людей, переважно з меншин, не згодні з курсом Путіна”. “Я, звичайно ж, не поділяю думки 90% росіян, однак я все більше відчуваю себе в Росії іноземкою”, – каже жінка, що збирається емігрувати до Грузії.

Всього ж за останній рік, за офіційними даними Business Insider, з Росії виїхало понад 186 тисяч осіб. При цьому в 2012 році покидають країну було 123 тисячі, а в 2011 та 2010 роках – по 37 і 34 тисячі відповідно. Експерти, у свою чергу, припускають, що реальні цифри ще вищі. “Офіційні дані з міграції дуже низькі”, – заявляє директор Інституту соціології РАН Михайло Горшков.

Крім цього, як йдеться далі, паніка панує і в діловому світі. Так, вже минулого тижня стало відомо про те, що багато російських мільярдерів знаходяться в стані паніки. “Багатьом зрозуміло, що політика Путіна на Україні призведе до ізоляції Росії по всьому світу і може зруйнувати її економіку”. “Тим не менш, з-за страху перед можливими репресіями практично ніхто не ризикує відкрито критикувати політику Путіна”, – додає глава Центру політичних технологій Ігор Бунін.

Джерело: Die Welt


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button