Головна / Аналітика / Російська еліта масово покидає Росію

Російська еліта масово покидає Росію

foto_cikavosti_29.07.2014-05_resized«Незважаючи, а може бути, і внаслідок приєднання Криму до Росії широкі верстви російського населення підтримують Володимира Путіна. Однак російська еліта, здається, думає по-іншому: багато її представники виїжджають за кордон — і роблять це як можна швидше», — повідомляє Die Welt.

Справа, як пише економічний портал Business Insider, доходить навіть до того, що багаті росіяни наймають істориків-генеалогів, щоб ті шукали в сімейної історії іноземні корені, які могли б послужити підставою для отримання іноземного громадянства. «Передусім це люди, які заробили великі гроші і тепер бояться їх втратити», — розповідає московський генеалог Володимир Палей.

За словами викладача російської літератури та співачки Тетяни Конькової, «все більше людей, переважно з меншин, не згодні з курсом Путіна». «Я, звичайно ж, не поділяю думки 90% росіян, однак я все більше відчуваю себе в Росії іноземкою», — каже жінка, що збирається емігрувати до Грузії.

Всього ж за останній рік, за офіційними даними Business Insider, з Росії виїхало понад 186 тисяч осіб. При цьому в 2012 році покидають країну було 123 тисячі, а в 2011 та 2010 роках — по 37 і 34 тисячі відповідно. Експерти, у свою чергу, припускають, що реальні цифри ще вищі. «Офіційні дані з міграції дуже низькі», — заявляє директор Інституту соціології РАН Михайло Горшков.

Крім цього, як йдеться далі, паніка панує і в діловому світі. Так, вже минулого тижня стало відомо про те, що багато російських мільярдерів знаходяться в стані паніки. «Багатьом зрозуміло, що політика Путіна на Україні призведе до ізоляції Росії по всьому світу і може зруйнувати її економіку». «Тим не менш, з-за страху перед можливими репресіями практично ніхто не ризикує відкрито критикувати політику Путіна», — додає глава Центру політичних технологій Ігор Бунін.

Джерело: Die Welt