Наука

Зайва вага: вчені застерігають, що скоро ступені ожиріння будуть у кожної людини

За кілька останніх десятиліть масове поширення ожиріння все більше і більше набирає обертів, лякаючи молодих батьків, літніх людей, лікарів і вчених. Ризики, з якими незабаром зіткнеться людство, оцінила досвідчений професор медицини і біохімії.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дані Національного центру статистики охорони здоров’я показують, що третина дорослих жителів США старше 20 років мають зайву вагу: за останні два десятиліття ситуація тільки погіршується. Відзначається, що ожиріння не тільки поширене і серйозне, але ще і дороге захворювання. Барбара Коркі, головний редактор журналу Obesity, в новій статті спробувала зрозуміти, чому, незважаючи на пропаганду боротьби з повнотою, проблеми не йдуть, а тільки збільшуються.

За словами Коркі, всі пояснення свідчать про екологічну причину, яка завдає шкоди залученому організму, тобто людям.

“Якщо ми скористаємося принципом симбіозу та теорією еволюції Дарвіна, можливо, ми зможемо зрозуміти поширеність ожиріння як проміжну стадію в еволюції людини, що реагує на навколишнє середовище, щоб досягти довгострокового виживання та остаточного довголіття», — пише Коркі, почесний професор медицини та біохімії Медичної школи Чобанана та Аведісяна Бостонського університету.

Людство поступово знайшло і все ще знаходить способи прогодувати мільярди людей на планеті, розробляючи харчові продукти з консервантами та іншими хімічними речовинами, які можуть продовжити термін зберігання їжі і можуть бути дешевими — для збільшення щільності калорій в невеликих упаковках. Барбара Коркі зазначає, що ті, у кого розвивається ожиріння, накопичують жир у відповідь на надлишок калорій.

“Тому причина ожиріння пов’язана не тільки з реакцією людини на перегодовування, але і з виробництвом “перегодованих” продуктів», — стверджує вона.

Коркі зазначає, що ключові розробки в області лікування ожиріння/діабету включають баріатричну хірургію, а також безліч ліків з різними механізмами дії, що допомагають до того ж запобігти повторному набору ваги.

“Нові комбінації ліків починають скорочувати розрив з баріатричною хірургією і, здається, є дуже потужними новими інструментами для лікування ожиріння як хвороби».

Професор вважає, що визнання ожиріння хворобою і більш рання діагностика діабету та інших наслідків ожиріння сприятимуть ранньому і більш ефективному лікуванню і профілактиці. Ще Коркі розглядає не найвідоміший спосіб лікування – “кулінарну медицину” як нову область, засновану на фактичних даних.

“Кулінарна медицина має ту перевагу, що це втручання, яке може бути здійснено на ранньому етапі розвитку ожиріння без будь-яких негативних побічних ефектів», — підсумовує професор медицини та біохімії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button