Всесвіт

Маса чорної діри може бути різною в один момент часу

Дослідники вивчали квантові явища, що визначають природу чорних дір.

Група фізиків-теоретиків під керівництвом Квінслендського університету пояснила незвичайні властивості чорних дір, включаючи їх дивовижну здатність мати різні маси одночасно. Дослідники вважають, що вони пов’язані з квантовою суперпозицією, одночасно займаючи спектр можливих характеристик.

Майже всі частинки існують у суперпозиції станів, а такі характеристики, як спін або імпульс, визначаються лише після того, як вони стали частиною спостереження. У своїй роботі дослідники показали, що маса чорної діри поводиться схожим чином.

Художня ілюстрація квантування маси біля чорної діри. Зображення: University of Queensland in Australia

Для моделювання фізики використовували систему, що складається з чорної діри і частинки із заданою масою, винесеною за її межі. Математичні розрахунки показали, що маса чорної діри може приймати одночасно кілька значень, розташованих в заданих «смугах». Це нагадує енергетичні рівні атома, пояснюють вчені.

Вони вважають, що результати дослідження відкривають шлях до нових концепцій квантової гравітації, включаючи вивчення квантових чорних дір та накладеного простору-часу.

“Всесвіт відкриває нам, що він завжди більш дивний, загадковий і захоплюючий, ніж більшість з нас могли собі уявити”, – говорить Магдалена Зіх, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments