Наука

Біоінженери спроектували клітини-кілери для терапії раку мозку

Універсальна терапія генетично модифікованими клітинами допоможе в лікуванні гліобластоми, вважають дослідники.

Дослідники з Університету Пердью розробили технологію для лікування гліобластоми – раку головного мозку, який погано піддається традиційним методам хімієтерапії та імунотерапії. Вчені перетворили стовбурові клітини на клітини-кілери і навчили їх обходити захисні механізми пухлини.

Під час традиційної імунотерапії (наприклад, CAR-T терапії), яка показала ефективність для лікування деяких типів раку, біоінженери забирають імунні клітини з крові пацієнта і генетично модифікують їх для ефективнішого розпізнавання пухлини. Виправлені клітини повертають у кровотік пацієнта, і вони починають атакувати ракові тканини.

Цей метод не працює при гліобластомі, пояснюють дослідники. Вони встановили, що пухлина мозку використовує захисні механізми, щоб послаблювати ефективність природної реакції у своєму оточенні. Вчені перетворили стовбурові клітини на NK-клітини (природні кілери) – тип лімфоцитів, що атакують онкологічні новоутворення. Після цього за допомогою генетичної модифікації клітини-кілери навчили долати захисні механізми гліобластоми.

Учені протестували новий метод у випробуваннях на мишах із пухлинами головного мозку людини. Тварин лікували шляхом прямої ін’єкції сконструйованих імунних клітин. Доклінічні дослідження показали, що терапія ефективна в націлюванні на клітини гліобластоми і повністю пригнічує ріст пухлини.

Ми виявили, що можемо створювати ці клітини в дозах, придатних для клінічного використання на людях. Це важливо, оскільки однією з основних перешкод на шляху клінічного впровадження клітинної терапії є погане поширення і недостатня ефективність клітин, отриманих безпосередньо від пацієнтів. Використання повністю синтетичного підходу усуває значні перешкоди на шляху виробництва цих клітин, – говорить Сандро Матошевич, керівник дослідження

Дослідники планують проведення клінічних випробувань для терапії пацієнтів із пухлинами головного мозку, зокрема тими, які не вдалося усунути хірургічним шляхом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button