Технології

Залізо, отримане за допомогою водню, має кращі властивості та якість – дослідження

Це може допомогти пом’якшити зміну клімату

Дослідження в рамках проєкту HYBRIT показало, що залізо, отримане шляхом прямого відновлення (DRI) воднем, має кращі властивості та якість.

Image by PIRO from Pixabay

Таке залізо є високометалізованим і має кращі механічні властивості та властивості старіння, порівняно з залізом, що отримують за допомогою викопного палива, повідомляє пресслужба Vattenfall.

В повідомленні зазначили, що таке залізо легко використовувати, транспортувати та зберігати. А використання водню практично повністю усуває викиди вуглецю.

Технічний директор SSAB і член правління HYBRIT Мартін Пей наголосив, що технологія допоможе у “зеленому” переході металургії.

“Ми зробили шлях декарбонізації виробництва сталі більш доступним та ефективним на основі водню. Це може допомогти пом’якшити зміну клімату”, – сказав він.

В пресслужбі пояснили, що проєкт HYBRIT був започаткований компаніями SSAB, LKAB і Vattenfall для розробки нової технології виробництва чавуну та сталі на основі водню з метою створення ланцюжка створення вартості без використання викопного палива від шахти до готової сталевої продукції. У червні 2021 року HYBRIT-ініціативі вдалося виготовити перший у світі губчастий чавун прямого відновлення воднем на пілотному заводі, побудованому за підтримки Шведського енергетичного агентства.

Компанія Hybrit Development AB подала патентні заявки з описом винаходів до Європейського патентного відомства.

“Дуже обнадійливо бачити, що ці результати не тільки підтверджують кліматичні переваги заміни викопного палива на водень з електроенергії без викопного палива, але й те, що декарбонізація може фактично призвести до кращих промислових процесів і продуктів”, – сказав старший віце-президент і керівник відділу стратегічного розвитку Vattenfall Андреас Регнелл.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments