Всесвіт

Астрофізики створили систему раннього попередження про вибух наднової

Дослідники розробили систему, яка інформує про наближення «смерті» масивної зірки.

Вчені з Ліверпульського університету розробили систему “раннього попередження”, яка підказує про наближення червоного надгіганта до вибуху наднової. Виявляється, за кілька місяців перед «смертю» такі зірки раптово стають приблизно в сто разів більш тьмяними при спостереженні у видимому світлі.

У дослідженні, опублікованому в щомісячних повідомленнях Королівського астрономічного товариства, астрофізики проаналізували масивні зірки (як правило, від 8 до 20 мас Сонця) в останній фазі свого життя — стадії червоного надгіганта. Аналіз показав, що скупчення матеріалу навколо зірки, викликає її затемнення незадовго до вибуху.

Дотепер було невідомо, скільки часу знадобилося зірці, щоб сформувати цей навколишній «кокон». Вчені вперше змоделювали, як виглядатимуть червоні надгіганти незадовго до вибуху.

Аналіз даних спостережень за існуючими надновими показав, що приблизно за рік до вибуху зовнішній вигляд зірки ніяк не відрізняється від норми. Це означає, що «кокон» формується всього за кілька місяців, кажуть автори дослідження. Це надзвичайно швидко за астрономічними мірками.

Щільний матеріал майже повністю закриває зірку, роблячи її в 100 разів слабкішою у видимій частині спектра. Це означає, що за день до вибуху, ви, швидше за все, не зможете побачити, що там була зірка. Бенджамін Девіс, дослідник з Ліверпульського університету Джона Мура і співавтор роботи

Вчені вважають, що за допомогою нового методу можна заздалегідь підготуватися до вивчення наднової і спостерігати його в режимі реального часу, а не тільки на основі наслідків вибуху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments