Авто

Заради нащадків: 90% автомобілів повинні стати «зеленими» до 2050 року

Нині багато урядів і різні організації ставлять перед собою все більше і більше цілей у боротьбі зі зміною клімату. Багато з них виглядають фантастично, деякі вже знаходяться «в роботі», а якісь тільки проходять критичну оцінку. Нове дослідження інженерів з Університету Торонто показує, що необхідно зробити для досягнення кліматичних цілей, поставлених ООН.

Image by Flickr

Канадські вчені створили комп’ютерну модель, яка змогла оцінити, скільки електромобілів буде потрібно в країні, що залежить від автомобілів, щоб досягти мети ООН. Як виявилося, майже всі машини на дорогах повинні будуть бути електричними до 2050 року.

Команда зосередила свої дослідження на США. На цей час тільки 0,3% транспортних засобів є електричними в цій країні, не дивлячись на те, що в США дуже високий загальний рівень володіння автомобілем на душу населення. Експерти вважають, що через 30 років США навряд чи зможе прийти до 90% показником електромобілів на дорогах.

Зараз у світі експлуатується понад сім мільйонів електромобілів (EV), в порівнянні з приблизно 20 000 десять років тому. Хоча це масштабна зміна, воно не є «достатньою для вирішення глобальної кліматичної кризи». Провідний автор роботи Олександр Мілованов сказав, що більшість людей гадає, що більш масштабний перехід на електромобілі розв’яже кліматичні проблеми.

«Краще подивитися на це так: EV необхідні, але самі по собі вони не є чимось достатнім», – пояснив автор дослідження.

Опублікована стаття в журналі Nature Climate Change говорить про те, що до 2050 року США повинні будуть мати близько 350 мільйонів електромобілів на дорогах (90%). Але автори відзначають,що через 30 років автомобільний парк США буде містити тільки близько 50% EV.

Вся річ у тім, що великомасштабний перехід на EV також створить більший попит на електроенергію, уряду буде необхідно побудувати нові електростанції і інфраструктуру. Згідно з дослідженням, парк з 350 мільйонів EV збільшить щорічний попит на електроенергію на 41% від поточного рівня, а це посилить існуючі технічні проблеми, пов’язані з поставками матеріалів, таких як літій, кобальт і марганець для батарей.

Група приходить до висновку, що досягнення 90% рівня володіння EV до 2050 року є нереалістичним сценарієм. Саме тому автори роботи пропонують країнам зосередитися на великих інвестиціях в громадський транспорт і перебудові міст, щоб забезпечити людям комфорт при пересуванні на велосипеді або пішки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button