Авто

У Європі вперше продано більше електромобілів, ніж авто з дизельними двигунами

Найбільш продаваними електромобілями в Європі виявилися Tesla Model 3: у вересні європейці придбали 15702 таких машини.

Процес зарядки електромобіля / Intelligant Living

Електромобілі поступово відвойовують все більшу частку на ринках розвинених країн. Випередити машини з бензиновим двигуном вони в найближчі роки навряд чи зможуть, зате вже наздогнали і перегнали дизельні авто – як мінімум, на європейському ринку. Такі дані наведені в звіті дослідницької компанії JATO Dynamic.

Історичний момент трапився у вересні 2020 року. У цьому місяці в 27 країнах Європи продали 1,3 мільйона автомобілів. Близько 47% з них – машини, що працюють на бензині. Частка електромобілів і дизельних авто становить приблизно по 25%, але при точному підрахунку перші все ж вирвалися вперед: 328 тисяч проти 323 тисяч відповідно.

Цікаво, що такі цифри пов’язані не тільки з ростом популярності екологічних машин, що працюють на електриці, а й з неухильним зниженням продажів дизельних авто. Ще в січні 2017 року автомобілі, що працюють на такому паливі, лідирували на європейському ринку з часткою майже в 50% від загального числа проданих авто.

Частка машин з електричним, бензиновим і дизельним приводом на ринку (дані по 27 країнам Європи) / JATO Dynamic

Та варто відзначити, що в JATO Dynamic в число електромобілів включили не тільки «чисті» авто, що працюють тільки від батарей, але і гібридні машини, що поєднують в собі мотор внутрішнього згоряння з електричною руховою установкою.

Ще в 2019 році частка нових машин з електричним приводом на європейському ринку була майже втричі меншою, ніж у дизельних авто (11% проти 29%) / JATO Dynamic

Найбільш продаваними електромобілями в Європі виявилися Tesla Model 3: у вересні європейці придбали 15702 таких машини. На другому місці – Renault ZOE (11023 машини), на третьому – Volkswagen ID.3 (7897 штук).

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button