Земля

Затонулий корабель капітана Кука знайшли біля берегів Америки

Морські археологи вважають, що вони знайшли «Індевор» (Endeavour) у Ньюпортській гавані, Род-Айленд.

Знахідка знаменує закінчення десятирічного пошуку корабля, який був навмисно знищений англійцями в кінці 18 століття. Для точної ідентифікації судна можуть знадобитися місяці або навіть роки, але майже зі стовідсотковою ймовірністю вона лише підтвердить, що знайдено саме «Індевор» знаменитого капітана Кука. Виявлені на дні уламки майже не залишають сумнівів.

Капітан Джеймс Кук був відомим англійським дослідником, який наносив на карту Нову Зеландію та Австралію, але, зрештою, був убитий тубільцями на Гаваях.

Його судно «Індевор» було спущено на воду для перевезення вугілля, але пізніше Кук використовував його для навколосвітньої подорожі в 1768 — 1771 роках, у тому числі під час своєї першої наукової місії на Таїті. Саме з його борту в 1770 році екіпаж і вчені висадилися в Ботані-Бей, описали місцеву флору та фауну, в тому числі, і вперше зустрінутий кенгуру і відкрили Австралію для Європи.

Зрештою, «Індевор» повернувся в Англію, де був проданий королівським флотом приватному покупцеві. Судно брало участь в американській війні за незалежність і використовувалося для доставляння британських військ через Атлантику. Потім воно було переобладнано і служило британському флоту як тюремний корабель.

«Індевор» був навмисно потоплений в 1778 році разом з 12 іншими судами, щоб запобігти висадці французького десанту. Передбачається, що поряд з «Індевор» знаходиться уламки корабля «Ліберте». Як повідомляє видання liveScience, деякі експерти вважають, що це судно раніше називалося «Резолюшн» і також брало участь у кругосвітньому плаванні Джеймса Кука.

Як повідомляють дослідники, взимку заплановано велику кількість занурень для дослідження корабля, а наступного літа — подальші розкопки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button