Екологія

Глобальне потепління робить греблі небезпечними

Група фахівців із США провела дослідження, в ході якого проаналізувала доцільність зміни порогових значень кліматичних, гідрологічних та інших характеристик навколишнього середовища, на основі яких виконується проєктування будівництва гідротехнічних споруд, в першу чергу захисних дамб і гребель гідроелектростанцій.

Необхідність такого дослідження автори обґрунтовують, в першу чергу, глобальною зміною клімату Землі, які в деяких регіонах призводить до підвищення інтенсивності і повторюваності екстремальних погодних умов та пов’язаних з ними різких коливань гідрологічного режиму водних об’єктів. На думку авторів, від стану і правильної експлуатації такого роду об’єктів в значній мірі залежить безпека жителів населених пунктів, розташованих нижче за течією.

В якості пілотного регіону були обрані країни Південно-Східної Азії. Велика частина гідротехнічних споруд у цьому регіоні була побудована в останні 100 років, при проєктуванні враховувалися гідротехнічні та кліматичні значення отримані на основі спостережень, виконаних ще раніше.

Дослідження показали, що вимоги до гідротехнічних споруд потребують значної корекції в бік посилення, оскільки повторюваність екстремальних умов у регіоні істотно змінилася, і автори пов’язують це зі зміною клімату внаслідок глобального потепління.

Вчені планують застосувати отримані в ході дослідження методики для переоцінки безпечних критеріїв навколишнього середовища при проєктуванні гідротехнічних споруд і на території США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button