Земля

Завезений тасманійський диявол знищив 6000 пінгвінів на австралійському острові

У спробі зберегти тасманійського диявола як вид, дослідники відправили невелику кількість особин на крихітний австралійський острів. Це призвело до жахливих наслідків для іншого виду.

Eric Woehler

Намагаючись створити популяцію, географічно ізольовану від заразного виду раку – «лицьової пухлини тасманійського диявола», дослідники в 2012 році перевезли частину тварин на невеликий острів Марія на схід від Тасманії. На острові також мешкали малі пінгвіни (Eudyptula minor) – найдрібніший вид з усіх існуючих нині пінгвінів.

Згідно The Guardian, невеликі розміри цих птахів і відсутність захисту зробило їх легкою здобиччю для нових мешканців острова. За підрахунками дослідників, Тасманійський диявол уже знищив близько 6 тисяч малих пінгвінів.

«Кожен раз, коли люди навмисно або випадково завозили ссавців на океанічні острови, завжди був один і той же результат … катастрофічний вплив на один або кілька видів птахів. Втрата 3000 пар пінгвінів з острова, що є національним парком, який повинен стати притулком для цього виду, по суті, є серйозним ударом », – сказали The Guardian дослідники з організації BirdLife Tasmania.

Не тільки пінгвіни страждають від присутності тасманійського диявола на острові. За словами дослідників, місцевим гусям також доводиться облаштовувати гнізда на деревах, щоб уникнути нападу хижака.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button