Земля

Вчені вперше пояснили пошук мозком потрібного аромату

Вчені вперше дізналися, завдяки чому тварини виділяють серед безлічі запахів один, для них життєво важливий (наприклад, запах їжі або наближення хижака).

Органи відчутів постійно «бомбардують» безліч сигналів. Однак, як свідчить «ефект вечірки», люди здатні почути голос співрозмовника навіть на тлі найсильнішого фонового шуму (інші голоси, дзенькіт келихів і так далі). Венкатеш Мурті (Venkatesh Murthy) і його гарвардські колеги вирішили з’ясувати, чи працює цей ефект стосовно до запахів. Вони навчили піддослідних мишей виявляти певні пахучі речовини з безлічі фонових ароматів.

foto_cikavosti_04.08.2014-06

Незважаючи на те, що у мишей нюх розвинений слабо, і «коктейль» із запахів вони сприймають як один аромат, експерименти показали здатність тварин визначати наявність потрібного запаху з точністю до 85 відсотків. Однак при збільшенні кількості фонових запахів точність «нюху» у мишей падає.

Читайте також: Вчені: чоловіків спокушає природний запах жінки

Зрозуміти причину цього вченим було нелегко. Якщо відмінності двох кольорів легко описати як відмінності між довжиною хвилі світла, то з запахами немає навіть і натяку на таку просту систему. Тому біологи вирішили систематизувати аромати в залежності від того, які нейрони мозку це включають. Коли «карти» нейронів нюхової цибулини,  які активізуються під впливом фонових запахів, накладалися на карту потрібного аромату, миші майже не могли його «винюхати».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button