Земля

Геоінженери з’ясували, на якій висоті можна розпорошувати аерозолі для зміни клімату

Вчені вирахували найефективнішу висоту для розпилення аерозолів, здатних стримати глобальне потепління. Раніше вважалося, що це 20 км над рівнем моря. Дослідження опубліковано в журналі Environmental Research Communications.

Новий звіт, замовлений Національною академією наук, інженерії та медицини США, став першим офіційним документом, у якому є інформація про розпилення аерозолів на висоті понад 20 км. Оптимальною з точки зору економічної ефективності вважається висота в 25 км. Саме так оцінили геоінженери граничну висоту, на якій можна розпорошити аерозолі в атмосфері для відбиття падаючого сонячного світла і протидії глобальному потеплінню. Проте вчені попереджають, що сонячна геоінженерія може бути пов’язана з високими економічними витратами і ризиками для безпеки.

Уейк Сміт, провідний автор дослідження, каже: “Наш висновок змінює розуміння того, як моделі кліматичного втручання працюють у глобальному масштабі, і показує, що практичні обмеження висоти при розробці програм сонячної геоінженерії необхідно зіставляти з радіаційною ефективністю”.

Кілька відомих досліджень за останнє десятиліття показали, що розпилення стратосферних аерозолів на висоті 25 км було б більш ефективним, ніж на висоті 20 км, тому розробники кліматичних моделей зазвичай включають саме такі висоти у свої дослідження. Для довідки, авіалайнери і військові літаки зазвичай літають на висоті близько 10 км, тоді як 20 км — Це область для високолітаючих літаків-шпигунів і дронів. Але виконання сотень тисяч щорічних польотів з розгортання систем сонячної геоінженерії на висотах, недоступних навіть для літаків-шпигунів, не тільки істотно збільшить витрати, але і створить неприйнятні ризики для безпеки льотних екіпажів, літаків і незацікавленої громадськості на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button