Екологія

Зелене питання: наскільки Латинська Америка “багатша” від Африки

Попри те, що вже давно відомо, що в Латинській Америці більше різних видів рослин, ніж в тропічній Африці, в новому дослідженні цей факт не тільки знаходить підтвердження, але вчені ще вперше провели кількісну оцінку біорізноманіття двох регіонів.

road in the mountains, colombia, latin america
Фото Від ilyshev

Нове дослідження говорить про те, що Латинська Америка більш ніж у два рази багата видами рослин, і при цьому займає меншу площу, ніж тропічна Африка (територія на південь від Сахари + Мадагаскар). Крім цього, вчені відкривають нові види в Латинській Америці набагато швидше.

Дослідники порівнювали кількість видів судинних рослин у тропічній Африці та Латинській Америці за допомогою вебсайту  «Судинні рослини Америки», бази даних африканських рослин, а також каталогу рослин Мадагаскару. Ці дані говорять про те, що в Латинській Америці знаходиться не менше однієї третини світового біорізноманіття. Дослідження показало, що найбагатшим регіоном в Латинській Америці за кількістю відомих і, можливо, ще невивчених видів є тропічні Анди.

За словами вчених, оскільки тропічні ліси вирубуються з загрозливою швидкістю і, ймовірно, майже зникнуть до кінця століття, ця інформація може допомогти зосередити зусилля по збереженню районів з найбільшим біорізноманіттям, поки ще є для цього час.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments