Екологія

Фахівці вважають, що віддалена робота може допомогти з глобальною проблемою забруднення повітря

У 2020 році величезна кількість людей по всьому світу перейшла на віддалену роботу через COVID-19. Це призвело до різкого зниження (в деяких випадках на 50%) забруднення повітря по всьому світу. Вчені вирішили дізнатися, при якому сценарії рівень забруднень продовжив би падати.

Безумовно, робота в офісі має свої плюси. Але погодьтеся, працювати з дивана теж дуже приємно!

Дослідники з інституту екологічних наук і технологій Автономного університету Барселони, Іспанія, розглянули три різні сценарії, в яких люди працювали віддалено два, три або чотири дні на тиждень. В ході моделювання викидів вчені виявили, що рівень NO2 (оксид азоту) знизиться на 4%, 8% і 10% відповідно.

Якби 40% працівників сфери послуг працювали дистанційно чотири дні на тиждень, рівень NO2 не тільки знизився б на 10%, а й викиди від транспорту в атмосферу знизилися б на 15%. У двох інших сценаріях викиди від транспортних засобів знизяться на 5% і 10% відповідно.

“Ми вважаємо, що віддалена робота повинна стати пріоритетною (якщо це можливо). Вона повинна просуватися як ефективний внесок у скорочення довгострокового забруднення повітря в містах”, – пишуть автори дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button